فرش مناسب آشپزخونه چی بخریم؟

فرش یکی از اسباب و لوازم ضروری برای هر منزلی است. برای خرید فرش باید حتما به این نکته توجه داشته باشیم که آن را چه محلی از خانه می خواهیم استفاده کنیم .
و همچنین باید بدانیم، از فرش چه انتظاری داریم. برای مثال فرش را صرفا برای زیبایی استفاده می کنیمو برایمان اهمیت ندارد نحوه شست و شوی آن چگونه است .
و یا حتی برایمان اهمیتی ندارد چند سال عمر مفید داشته باشد و میخواهیم صرفا فضای خانه را زیبا کنیم .
اما اگر برای شما مهم است که یک فرش آشپزخانه چند سال عمر داشته باشد و ماندگار باشد باید قبل از خرید حتما به مشخصات فنی توجه کنید . یا برای انتخاب فرش فقط قیمت برایمان اهمیت دارد . یعنی میخواهیم فرش ارزان قیمت بخریم و یا حتی فرش گرانقیمت بخریم . مشخصات فرش مناسب آشپزخانه
مشخصات فنی شامل تراکم ، شانه ، جنس نخ تارو پود و جنس نخ خاب که اصلی ترین شاخصه ی کیفیت فرش است .
این که فرش را برای کجای خانه استفاده کنیم ، ما را در این که چه فرشی با چه مشخصاتی را خریداری می کنیم کمک خواهد کرد ، ما بهترین فرش آشپزخانه را انتخاب کنیم . در این مطلب به خرید فرش ارزان به ویژه فرش آشپزخانه ارزان خواهیم پرداخت . آشپزخانه عنوان قلب خانه را به خود گرفته است ، آشپزخانه جایی است که ممکن است بیشترین اوقات روز را در آن جا صرف کنیم .همین طور محل طبخ غذا و نگه داری مواد غذایی در آن است .به همین علت باید بسیار به بهداشتی بودن آن اهمیت بدهیم . به خاطر رعایت مسائل بهداشتی دیوارهای آشپزخانه را کاشی و کف آن را سرامیک می کنند تا راحت بتوانند تمام آشپزخانه را شست و شو دهند . برای راحتی و زیبایی آشپزخانه فرش می اندازیم  این فرش ممکن است تمام آشپزخانه و یا فقط وسط آن را پوشش دهد .

سایز فرش مناسب آشپزخانه
استفاده از فرش کوچک تر از فضای آشپزخانه آن را زیباتر خواهد ساخت این در صورتی است که از میز ناهار خوری در آشپزخانه استفاده کنیم  و وجود فضای خالی اطراف فرش آشپزخانه را زیباتر خواهد ساخت . اما اگر از میز ناهار خوری در آشپزخانه استفاده نمی کنیم و برایمان مشکل است فضای خالی را نظافت کنیم بهتر است از فرشی استفاده نماییم که تمام کف آشپزخانه را پوشش دهد .

فرش مناسب آشپزخانه

 بعد از روشن شدن سایز فرش مورد نظرتان می توانید به انتخاب فرش بپردازید . برای آشپزخانه می توانیم دو نوع فرش سنتی و فانتزی را انتخاب کنیم ا چون آشپزخانه باید بهداشتی باشد و امکان ایجاد آلودگی در آن زیاد است ، باید امکان شست و شوی فرش به راحتی باشد .  فرش آشپزخانه باید هم راحت شسته شود و هم این که زود رطوبت را به خود جذب کند . از دیگر ویژگی های فرش آشپزخانه می توان به قابلیت شست و شو آسان ،  - قابلیت آسان جارو زدن - وزن سبک و حمل و نقل آسان اشاره کرد. جدا از قیمت فرش آشپزخانه باید به فاکتورهای گفته شده توجه کنید . بعضی از فرش های مدرن بسیار زیبا هستند و با توجه به انواع مدل کابینت و سایر وسایل آشپزخانه که تنوع رنگی زیادی دارند ، قابل مچ شدن با آن ها است .بنابراین مافرش های 350 و 440 شانهرا برای استفاده در آشپزخانه پیشنهاد می کنیم . 


گلیم برای آشپزخانه
یکی از مدل هایی که از قدیم الایام برای فرش آشپزخانه استفاده می شود گلیم است . بافت گلیم لوپ است یعنی این که پرز ندارد به همین علت بهترین گزینه برای فرش آشپزخانه محسوب می گردد . شست و شو و جارو زدن گلیم بسیار آسان است و سریع خشک می شود و مقاوم است . قیمت گلیماز سایر فرش های فانتزی بسیار ارزان تر است و شما به راحتی می توانید هر ساله آن را تعویض نمایید . 

 

خرید گبه برای آشپزخانه
یکی از دیگر فرش های مدرن گبه است  . گبه ها بسیار نرم و لطیف هستند و بسیار زیبا و دارای طرح های سنتی بسیاری برای کسانی که به فرش سنتی علاقه دارند . محصولاتفرش گبه را می توانیم برای آشپزخانه استفاده کنیم زیرا ابعاد مختلفی دارد و برای هر سایز آشپزخانه ای مناسب است و نرمی و لطافت قابل پسندی دارد.


شما از چه فرشی برای آشپزخانه ی خود استفاده می کنید؟؟