معرفی فرش های 700 شانه

موضوع این مقاله ما به فرش 700 شانه اختصاص یافته است. بدون شک همه ما با فرش آشنا هستیم. فرش ها از جمله عناصری هستند که برای زیباتر شدن منازل و همچنین پر کردن فضای خالی منازل از آن استفاده می شود و یکی از مهم ترین المان های دکوراسیون داخلی منازل محسوب می شوند. فرش از جمله وسایل منزل است که از قدیم الایام استفاده از آن در بین مردم رایج بوده است. البته فرش ها در قدیم به صورت دستباف بودند و با استفاده از دستهای توانای هنرمندان ایرانی بافته می شدند.

با گذشت زمان و افزایش جمعیت و استفاده بیشتر از عنصر و همچنین گران بودن فرش دستباف سبب شد که نوع دیگری از فرش یعنی فرش ماشینی تولید و به بازار عرضه شود. که قیمت پایین تری نسبت به فرش دستباف دارد. امروزه فرش های ماشینی بر اساس معیارهای مختلفی دسته بندی می شوند و یکی از این معیارها شانه فرش است. این مساله سبب شد که یکی از رایج ترین فرش های ماشینی که فرش 700 شانه می باشد را در این مطلب معرفی نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فرش 700 شانه با ما همراه باشیددر واقع فرش 700 شانه فرشی است که در هر یک متر آن 700 گره در عرض دارد. این نوع فرش از جمله فرش های ایرانی است که تراکم و شانه خوبی دارد و همین امر سبب شده که فرش 700 شانه از سایر فرش های ایرانی ضخیم تر باشد. این ویژگی سبب شده که این فرش ها بسیار راحت باشند. خصوصا افرادی که علاقه ندارند از مبل استفاده کنند این مدل فرش را می پسندند. این فرش به دلیل ضخامت و همچنین راحتی که دارد بسیار مناسب نشستن و استراحت کردن است و همچنین از نفوذ سرما جلوگیری می کند.

ویژگی های فرش 700 شانه

فرش 700 شانه از جمله فرش های بادوام است که طول عمر بالایی دارند همچنین با جدیدترین ماشین های بافندگی بافته می شوند و از این رو دارای طرح های جدید و به روزی هستند.


از دیگر ویژگی های فرش 700 شانه این است که از نخ های مرغوب و باکیفیت در بافت آن استفاده می شود. دلیل این امر هم این است که طول عمر و ماندگاری فرش با استفاده از الیاف باکیفیت افزایش یابد. لذا با استفاده از این الیاف مقاومت این فرش در برابر تغییرات محیطی و نور مستقیم خورشید و ... افزایش می یابد. لذا مقاومت در برابر رطوبت و سایش و حرارت و شست ‌وشو از دیگر ویژگی های فرش700 شانه می باشد.این فرش دارای طرح های متنوع و زیبایی است که توانسته تمام سلیقه ها را جذب خود کند. حال شاید این سوال پیش بیاید که چرا این فرش بسیار پر فروش است؟ امروزه با وجود فرش های با تراکم بالاتر هنوز هم فرش های 700 شانه بسیار پر متقاضی و پرطرفدار هستند. چرا که این مدل فرش دارای طرح و نقشه های بسیار ظریفی هستند و بسیاری از افراد به ظرافت و زیبایی فرش بسیار اهمیت می دهند. همچنین این فرش نسبت به سایر فرش های با تراکم و شانه بالاتر قیمت پایین تری دارد.

همچنین همان طور که اشاره نمودیم هر فرشی که از تراکم و شانه کمتری برخوردار باشد ضخامت آن فرش بیشتر است. یعنی ضخامت فرش با تعداد شانه های فرش رابطه عکس دارد.طرح فرش 700 شانه

طرح فرش از جمله ویژگی های فرش است که سبب جذب مشتریان زیادی می کند و در انتخاب فرش نقش مهمی دارد. علی الخصوص که امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند فرش خود را با سایر المان های منازل خود مانند پرده و مبل خود ست کنند. همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم فرش 700 شانه از جمله فرش های ایرانی است که دارای طرح و نقشه های متنوع و با ظرافت بسیار بالا است.
تنوع طرح و رنگ این نوع فرش ها بسیار بالا است. در واقع فرش 700 شانه به دلی این ویژگی ها و مزایای طرفداران زیادی دارد و یکی از مهم ترین دلایل پر فروش بودن آن قیمت بسیار مناسب است. قیمت فرش یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که خریداران فرش به آن توجه زیادی دارند. همچنین طرح و نقش هایی که در فرش های با تراکم بالاتر وجود دارد در این فرش ها نیز دیده می شود. همین دلیل ها کافیست تا خریداران فرش 700 شانه را انتخاب کنند.