ابعاد مناسب فرش ماشینی

ابعاد مناسب فرش ماشینی

ابعاد مناسب فرش ماشینی

اغلب فرش های ماشینی که تولید شده و به بازار عرضه می گردد در ابعاد استاندارد بافته می شود که در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم . با ما همراه باشید .
ابعاد استاندارد موجود
فرش ماشینی 12 متری ( 3 * 4 )
فرش ماشینی 9 متری ( 3.5 * 2.5 )
فرش ماشینی 6 متری ( 2 * 3 )
فرش ماشینی 4 متری
قالیچه ( 2.25 * 1.5 )

ابعاد فرش ماشینی باید استاندارد باشد . اگر اندازه فرش ، با سایزهای مشخص شده فرش ، اختلاف داشته باشد ، غیر استاندارد محسوب می شود .

انتخاب درست سایز فرش در زیبا نشان دادن محیط خانه بسیار نقش بسزایی دارد . در این قسمت ، به انتخاب آگاهانه ابعاد فرش برای محیط خانه ، می پردازیم .


سایز مناسب فرش ماشینی برای قسمت پذیرایی خانه
به طور کلی می توان محیط پذیرایی را به 4 دسته تقسیم کرد که فرش ماشینی مورد استفاده برای هر یک متفاوت می باشد . این چهار دسته عبارت است از محیط های کوچک ، بزرگ ، گسترده و محیط بزرگ است .
1-انتخاب فرش برای محیط های کوچک تا متوسط خانه
انتخاب فرش برای این مکان ها باید به گونه ای باشد که به طور کامل محیط را نپوشاند . برای مثال اتاقی که دارای مساحت 24 متر می باشد را نباید با یک فرش 24 متری پوشاند . شما باید برای انتخاب فرش ، بزرگی آن را متناسب با متراژ فرش و چینش مبلمان خود در نظر گرفته و خریداری کنید .
2- انتخاب فرش برای محیط های بزرگ خانه
در اینگونه محیط ها نیز شما باید مانند گزینه قبلی که ذکر شد در انتخاب بزرگی فرش ماشینی کمی دقت به خرج دهید . برای فهم بهتر این مطلب می توان این گونه بیان نمود که ابعاد فرش ماشینی را باید به گونه ای برای این محیط ها انتخاب کنید که پایه جلویی مبل روی لبه فرش قرار گرفته که با این کار علاوه بر جلوگیری از حرکت فرش باعث ایجاد زیبایی در محیط خانه می شود .
3- انتخاب فرش برای پذیرایی بزرگ
شما در هنگام انتخاب فرش ماشینی برای این گونه پذیرایی ها باید به این نکته توجه نمایید که هرگز نباید فرش را به گونه ای انتخاب کرده که کف را بطور کامل بپوشاند . بلکه بهتر است با توجه به چینش مبل و وسایل خود در پذیرایی سایز فرش مورد نظر خود را انتخاب نمایید .
4- انتخاب فرش برای پذیرایی گسترده و دراز
برای این محیط ها بهتر است فرش ماشینی را طوی انتخاب کنید تا پذیرایی را به طور کامل پوشانده و سپس کاناپه روی آن قرار گیرد . این سایز بهترین انتخاب برای چنین محیطی می باشد .


سایز مناسب فرش ماشینی برای اتاق خواب
شما برای انتخاب فرش برای اتاق خواب اصلیتان باید این مسئله را در نظر بگیرید که فرش انتخابیتان باید از جلوی پاتختی آغاز شده و تا 50 سانتی متر خارج از تخت ادامه بیابد . در این صورت زیبایی خاص را به اتاق شما بخشیده و با دقت در انتخاب رنگ آن نیز می توانید فضایی آرام را برای خود به ارمغان آورید . استفاده از فرش های فانتزی با ابعاد کومچک بسیار مناسب برای اتاق خواب است .سایز مناسب فرش ماشینی برای اتاق غذا خوری
در هنگام انتخاب فرش ماشینی برای چنین مکانی باید به مواردی چون وجود فضای کافی و مناسب در حین نشستن دقت نمایید .  به همین منظور و برای راحت کردن کار شما در انتخاب فرش با ابعاد مناسب ، ابتدا صندلی ها را دور میز قرار داده و فرشی که می خواهید برای این قسمت انتخاب نمایید باید سایز آن 50 سانتی متر بیشتر از پیرامون پایه های پشتی صندلی باشد .